włącz wersję strony dla czytników ekranów - pamiętaj poruszaj się po nagłówkach h1, h2
Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt
Czcionka
Przywróć oryginalny rozmiar tekstuzwiększ rozmiar tekstu
Kontrast
przywróć oryginalny kolor tekstu i tłaustaw żółty kolor tekstu na czarnym tlelogo żółte

Joanna Kmieć-Nowakowska

mgr Joanna Kmieć-Nowakowska

specjalizacja

fizjoterapeuta uroginekoloogiczny, fizjoterapeuta, instruktor fitness, instruktor Pilates

Biografia

mgr Wychowania Fizycznego, mgr Fizjoterapii, doktorantka na AWF Wrocław, instruktorka fitness, trenerka personalna. Właścicielka Circa Feminae - terapia dla kobiet.
Autorka tekstów, które na przełomie 2017-2019 roku ukazały się na łamach Praktycznej fizjoterapii i rehabilitacji. Od ponad 12 lat pracuje z kobietami w ciąży i po porodzie. Początkowo prowadziła głównie zajęcia fitness o charakterze prozdrowotnym: zdrowe plecy, Pilates, aktywna mama oraz gimnastyka dla seniorów. Tematyką dysfunkcji mięśni dna miednicy zainteresowała się, gdy rozpoczęła współpracę ze stowarzyszeniem UroConti, propagującym wiedzę o nietrzymaniu moczu. Ogromne zainteresowanie zajęciami uzmysłowiło jej, jak powszechne są to dolegliwości oraz jak ważne jest stosowanie ćwiczeń i zasad profilaktyki w celu poprawy jakości życia kobiet. W 2017 roku współtworzyła szkołę rodzenia „Akademia z brzuszkiem”. Organizuje cykliczne warsztaty dotyczące rozejścia mięśnia prostego brzucha, bezpiecznej aktywności w połogu oraz nietrzymania moczu. W 2016 roku prezenterka na Międzynarodowej Konwencji Fitness Eu4ya. Od 2015 roku prowadzi szkolenia w firmie Movuto dla fizjoterapeutów, instruktorów i trenerów fitness: Aktywność fizyczna w ciąży i po porodzie w różnych miastach Polski oraz online. Inicjatorka ogólnopolskiej akcji edukacyjnej dla kobiet, która w 2020 roku miała swoją 2 edycję i zgromadziła ponad 130 fizjoterapeutek uroginekologicznych. W chwili obecnej większość czasu spędza na siłowni, prowadząc treningi personalne dedykowane przyszłym mamom oraz w gabinecie, pracując głównie z kobietami w ciąży i po porodzie. W trakcie fizjoterapii wykorzystuje sprzęt USG do oceny szerokości rozejścia kresy białej oraz nauki prawidłowej aktywacji mięśni brzucha i dna miednicy.
Regularnie uczestniczy w szkoleniach prowadzonych przez polskich i zagranicznych instruktorów.

Współtwórczyni e-booka z zestawami ćwiczeń dla kobiet w ciąży i po porodzie na DVD.
„Uwielbiam pracować z kobietami po porodzie, pomagać im bezpiecznie wracać do kondycji i prawidłowej masy ciała. Do końca moich ciąż byłam aktywna fizycznie, wiem jaki miało to pozytywny wpływ na moją psychikę, kondycję oraz na przebieg samych porodów. Wiem też, jak dużo siły włożyć trzeba w powrót do pełnej sprawności i zdrowej sylwetki. Dlatego dla każdej pacjentki staram się być ogromnym wsparciem i cieszę się, że razem z nią mogę przejść drogę do osiągnięcia wymarzonego celu.”

Centrum
Diagnostyczno-Terapeutyczne
Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego

ul.Horbaczewskiego 24
54-130 Wrocław
rejestracja@potrafiepomoc.org.pl
+48 721 727 777

Inspektor Ochrony Danych:
Konrad Cioczek
adres e-mail: odo@potrafiepomoc.org.pl

Centrum Diagnostyczno - Terapeutyczne Chorób Rzadkich 2020 © All rights reserved
Realizacja Strony – dariusz.tryniecki@gmail.com

Cookies - zasady używania

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram