włącz wersję strony dla czytników ekranów - pamiętaj poruszaj się po nagłówkach h1, h2
Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt
Czcionka
Przywróć oryginalny rozmiar tekstuzwiększ rozmiar tekstu
Kontrast
przywróć oryginalny kolor tekstu i tłaustaw żółty kolor tekstu na czarnym tlelogo żółte

Udogodnienia

Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego to miejsce przyjazne osobom ze szczególnymi potrzebami. Tworząc przestrzeń kierowaliśmy się zasadami projektowania uniwersalnego, ustawą o dostępności. Zastosowaliśmy szereg udogodnień architektonicznych, komunikacyjnych, informacyjnych tak aby placówka była miejscem dostępnym.

Strona internetowa Centrum jest przystosowana do najnowszych standardów. Osoba planująca wizytę będzie mogła przygotować się z wyprzedzeniem, pozna ofertę udogodnień: możliwość skorzystania ze wsparcia asystenta osoby z niepełnosprawnością czy  tłumacza języka migowego. Płaski teren, brak schodów i bezprogowość to pierwsze dostosowania, które zauważy osoba korzystająca z Centrum. Przesuwane drzwi z kontrastowymi pasami są dostosowaniem do osób poruszających się na wózku oraz osób słabowidzących.

Budynek został zaadaptowany do potrzeb osób niewidomych: udźwiękowiona winda, opisy gabinetów w alfabecie Braille’a – to tylko część dostosowań, które mogą Państwo spotkać. Plan tyflograficzny pozwoli zapoznać się z rozmieszczeniem gabinetów specjalistów, wind, ciągów komunikacyjnych czy toalet.  Zastosowany kontrast i kolor, odznaczenia włączników światła, pozwolą osobom słabowidzącym na zlokalizowanie potrzebnych informacji oraz na swobodne poruszanie się po budynku.

Wykwalifikowana kadra specjalistów cechuje się empatią i gotowością do pomocy. Jesteśmy otwarci na Państwa potrzeby i kierujemy się myślą, że każdy z nas jest inny ale równy.

Przestrzeń manewrowa została dostosowana do panujących standardów. Toalety dla osób z niepełnosprawnością są zaopatrzone w system alarmowy, który w razie wypadku pozwoli na szybką reakcję personelu. W budynku została założona antypoślizgowa posadzka która minimalizuje ryzyko upadków.

Gabinety specjalistyczne są zaprojektowane i wyposażone z myślą o osobach z niepełnosprawnością. Wyjątkowy podnośnik sufitowy  użyty w gabinecie ginekologiczno-położniczym, umożliwi komfortowe i bezpieczne transfery pacjentki z krzesła/wózka na fotel ginekologiczny, do łazienki czy na leżankę. Stoły, kozetki wyposażone są w system regulujący wysokość, który umożliwi indywidualne dostosowanie się do potrzeb pacjenta.

Ponad to dla zapewnienia poczucia bezpieczeństwa na klatce schodowej została zamontowana poręcz na całej długości ściany. Rozwiązanie to zastosowaliśmy również na korytarzu w Centrum.

W strukturze Centrum  Diagnostyczno-terapeutycznym Chorób Rzadkich warto podkreślić Instytut Dostępności.  Jest to wyjątkowe miejsce stworzone z myślą o osobach z różnym rodzajem niepełnosprawności, dla osób starszych, po urazach, wypadkach, dzieci z problemami w uczeniu się czy dla osób z zaburzeniami poznawczymi. Mieszkanie treningowe, zaprojektowane uniwersalnie pod kątem różnych niepełnosprawności ma za zadanie wsparcie w treningu dnia codziennego, doradztwa w zakresie właściwej ergonomii pracy i nauki. Pokazujemy adaptacje mieszkaniowe,  proponujemy rozwiązania technologiczne, podpowiadamy jak zdobyć na to fundusze. Instytut Dostępności pokazuje jak pokonywać bariery- zwłaszcza te w głowie. Zapraszamy po więcej informacji do zakładki poświęconej Instytutowi.

Docelowo planujemy użycie pętli indukcyjnej dla osób  korzystających z aparatów słuchowych oraz implantów ślimakowych. Prawidłowo zamontowana pętla pozwala na przekazanie czystego dźwięku odbiorcy, wygłuszając otoczenie.

Aby podnosić jakość usług i zagwarantować Państwu bezpieczeństwo planujemy zakup specjalistycznego sprzętu ewakuacyjnego dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Jesteśmy otwarci na sugestie.

Centrum
Diagnostyczno-Terapeutyczne
Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego

ul.Horbaczewskiego 24
54-130 Wrocław
rejestracja@potrafiepomoc.org.pl
+48 721 727 777

Inspektor Ochrony Danych:
Konrad Cioczek
adres e-mail: odo@potrafiepomoc.org.pl

Centrum Diagnostyczno - Terapeutyczne Chorób Rzadkich 2020 © All rights reserved
Realizacja Strony – dariusz.tryniecki@gmail.com

Cookies - zasady używania

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram