włącz wersję strony dla czytników ekranów - pamiętaj poruszaj się po nagłówkach h1, h2
Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt
Czcionka
Przywróć oryginalny rozmiar tekstuzwiększ rozmiar tekstu
Kontrast
przywróć oryginalny kolor tekstu i tłaustaw czarny kolor tekstu na szarym tleustaw biały kolor tekstu na czarnym tleustaw żółty kolor tekstu na czarnym tleustaw czarny kolor tekstu na żółtym tle

Rafał Bugaj

dr Rafał Bugaj

specjalizacja

fizjoterapeuta

Biografia

Dr Rafał Bugaj, fizjoterapeuta, od ponad 22 lat związany z Wydziałem Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Certyfikowany nauczyciel  terapii zajęciowej w szkolnictwie wyższym (ENOTHE).

Ukończył podyplomowe studia pedagogiczne (1999)  oraz kursy i szkolenia, m.in. fizjoterapia funkcjonalna chorych po ogniskowym uszkodzeniu mózgu (2009, prowadzący – Maciej Krawczyk), diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn metodą McKenziego (2010, prowadzący – Tomasz Stengert), język migowy (1996, Polski Związek Głuchych).

W ramach rehabilitacji podejmuje działania multidyscyplinarne – zwracając szczególną uwagę na jej kontekst etyczny oraz społeczny. W fizjoterapii związany przede wszystkim z osobami starszymi oraz pacjentami z zaburzeniami neurologicznymi.  W terapii zajęciowej zaangażowany w wiele obszarów, związanych zarówno z edukacją, jak i rozwojem profesji w Polsce.

Prywatnie mąż i ojciec. Od ponad 25 lat trenuje tai chi.

 

Cele, metody pracy i postawy

Cele zawsze ustalam wspólnie z pacjentem (bliskimi). W pracy wykorzystuję zarówno elementy koncepcji neurofizjologicznych (np. Bobath, PNF) jak i metod związanych z ortopedią oraz terapią manualną (np. McKenzie). Wszystkie cele i metody funkcjonalne wiążę z codziennymi aktywnościami pacjenta oraz jego funkcjonowaniem społecznym. Moja postawa profesjonalna oparta jest na szacunku dla każdego człowieka oraz na efektywnej komunikacji.

Centrum 
Diagnostyczno-Terapeutyczne 
Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego

ul.Horbaczewskiego 24
54-130 Wrocław
rejestracja@potrafiepomoc.org.pl
+48 721 727 777

Inspektor Ochrony Danych:
Konrad Cioczek
adres e-mail: odo@potrafiepomoc.org.pl

Media społecznościowe

Centrum Diagnostyczno - Terapeutyczne Chorób Rzadkich 2020 © All rights reserved
Realizacja Strony – dariusz.tryniecki@gmail.com

Cookies - zasady używania

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram