włącz wersję strony dla czytników ekranów - pamiętaj poruszaj się po nagłówkach h1, h2
Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt
Czcionka
Przywróć oryginalny rozmiar tekstuzwiększ rozmiar tekstu
Kontrast
przywróć oryginalny kolor tekstu i tłaustaw żółty kolor tekstu na czarnym tlelogo żółte

Dorota Mickiewicz-Góra

mgr Dorota Mickiewicz-Góra

specjalizacja

dietetyk

Biografia

Ukończyła kierunek dietetyka na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Obecnie przygotowuje pracę doktorską, w której bada aktywność mikrobiomu jelitowego u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Pracuje jako nauczyciel akademicki na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy- uczy przyszłych lekarzy i dietetyków przedmiotów z zakresu żywienia dzieci i kobiet w ciąży, a także szeroko pojętego żywienia klinicznego.

Swoją wiedzę poszerza zarówno podczas kursów organizowanych przez wiodące towarzystwa żywienia, jak również podczas przygotowywania wykładów dla studentów- praca ta wymaga ciągłego aktualizowania wiadomości. Stosowane postępowanie dietetyczne opiera wyłącznie o Evidence Based Medicine, czyli medycynę opartą na dowodach naukowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego Dzieci. Wielokrotnie byłą prelegentką na kierowanych do dietetyków konferencjach związanych z żywieniem, organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Dietetyków.

Na co dzień przyjmuje dzieci z problemem nadwagi i otyłości, a także pacjentów  cierpiących na choroby wymagające specyficznego postępowania dietetycznego. Praca z dziećmi daje jej ogromną radość, a szczególnie satysfakcjonująca jest dla niej obserwacja postępów jej podopiecznych i poprawa ich stanu zdrowia.

 

 

Kontakt

Centrum
Diagnostyczno-Terapeutyczne
Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego

ul.Horbaczewskiego 24
54-130 Wrocław
rejestracja@potrafiepomoc.org.pl
+48 721 727 777

Inspektor Ochrony Danych:
Konrad Cioczek
adres e-mail: odo@potrafiepomoc.org.pl

Centrum Diagnostyczno - Terapeutyczne Chorób Rzadkich 2020 © All rights reserved
Realizacja Strony – dariusz.tryniecki@gmail.com

Cookies - zasady używania

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram