włącz wersję strony dla czytników ekranów - pamiętaj poruszaj się po nagłówkach h1, h2
Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt
Czcionka
Przywróć oryginalny rozmiar tekstuzwiększ rozmiar tekstu
Kontrast
przywróć oryginalny kolor tekstu i tłaustaw żółty kolor tekstu na czarnym tlelogo żółte

Magdalena Kuta

mgr Magdalena Kuta

specjalizacja

terapeuta dzieci metodą Ndt-Bobath
 

Biografia

Posiada doświadczenie kliniczne w pracy z dziećmi i młodzieżą z porażeniem mózgowym, zaburzeniami wieku rozwojowego, zaburzeniami psychicznymi, zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Pracuje w ośrodkach rehabilitacji dziennej, na oddziale szpitalnym i w prywatnych domach klientów. Prowadzi terapię indywidualną oraz grupową (z uwzględnieniem potrzeb i potencjału dzieci).

W swojej pracy przykłada szczególną uwagę do wspólnej identyfikacji celów terapeutycznych dziecka oraz jego rodziny, a największym sukcesem jest dla niej obserwowanie, jak poprawia się jakość codziennego życia i aktywności jej pacjentów.

W marcu 2019r. jako jedna z niewielu w Polsce terapeutów zajęciowych z wyróżnieniem ukończyła kurs podstawowy NDT-Bobath, gdzie miała okazję zdobywać wiedzę i umiejętności praktyczne m.in. pod okiem swoich dwóch osobistych autorytetów w dziedzinie terapii dzieci, dr Lei Šuc (terapeutki zajęciowej) oraz mgr Mirosława Kuty (fizjoterapeuty).

W obszarze jej zainteresowań zawodowych leży komunikacja alternatywna i wspomagająca (AAC), a także adaptacja zabawek oraz środowiska domowego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.

Absolwentka studiów licencjackich i magisterskich na kierunku Administracja publiczna na Uniwersytecie Wrocławskim. W 2016r. z wyróżnieniem ukończyła studia licencjackie na kierunku Terapia zajęciowa na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

W czasie studiów aktywnie działała w Kole Naukowym Occupational Therapy (K.N.O.T.), została współautorką publikacji "Mediacyjna rola terapeuty zajęciowego oraz efektywna komunikacja w procesie terapii zajęciowej" w monografii "Antropologia mediacji", pod red. Magdaleny Tabernackiej.

Wiedzę i doświadczenie zawodowe już podczas studiów zdobywała działając w lokalnym wolontariacie (Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Jaszkotlu, Dział Rodzinnej Pieczy Zastępczej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej we Wrocławiu) oraz podczas wyjazdów zagranicznych (wyjazd na Erasmus do Oulu University of Applied Sciences w Finlandii, Intensywny Program Psychiatrii Środowiskowej w Holandii, Intensywny Program Innowacja i Kreatywność w Bułgarii, konferencje European Academy of Childhood Disability w Danii oraz Szwecji, wizyta w Uniwersyteckim Instytucie Rehabilitacji w Słowenii).

Prywatnie najczęściej można ją spotkać na rowerze na ulicach Wrocławia, na korcie tenisowym albo na jej ukochanym balkonie z kubkiem mrożonej kawy i dobrą książką.

Kontakt

Centrum
Diagnostyczno-Terapeutyczne
Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego

ul.Horbaczewskiego 24
54-130 Wrocław
rejestracja@potrafiepomoc.org.pl
+48 721 727 777

Inspektor Ochrony Danych:
Konrad Cioczek
adres e-mail: odo@potrafiepomoc.org.pl

Centrum Diagnostyczno - Terapeutyczne Chorób Rzadkich 2020 © All rights reserved
Realizacja Strony – dariusz.tryniecki@gmail.com

Cookies - zasady używania

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram