koordynator ds. terapeutycznych
Dr D. Zawadzka jest od 20 lat związana z Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie prowadzi zajęcia związane z pediatrią, psychiatrią pediatryczną, trudnościami w uczeniu się i wykluczeniem społecznym.
Jest organizatorem wielu przedsięwzięć związanych z wolontariatem studenckim, od ponad 10 lat współpracuje z Olimpiadami Specjalnymi (pływanie Wrocław, gimnastyka Trzebnica, Program Treningu Aktywności Motorycznej (MATP) w Dobroszyce).
Przez lata pracy zawodowej współorganizowała i występowała na wielu konferencjach krajowych i międzynarodowych.
Współprowadziła wiele projektów, w tym "Wspólną Inicjatywę Architektoniczną", "Wchodzę w rolę", "Zieloną szkołę dla autystów", "Dzień Dziecka dla szkoły Handicap", "Dolnośląski Festiwal Nauki".
Od dwóch lat bierze aktywny udział w procesie legislacyjnym dotyczącym prawnego uregulowania zawodu terapeuty zajęciowego, wielokrotnie uczestnicząc w obradach Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych, posiedzeniach Komisji Sejmowych i Senackich, Radzie Dostępności w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju w 2019 roku.
Ponadto od lat uczestniczy w największych na świecie targach rehabilitacyjnych "Rehacare" w Düsseldorfie, z których Raporty w roku ubiegłym Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, a w 2020 roku Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, umieściło na stronach Programu "Dostępności Plus". Raporty zostały uznane jako "Dobre Praktyki".
Ostatnie lata pracy poświęciła na współpracę interprofesjonalną, ściśle współpracuje z Politechniką Wrocławską, gdzie za projekt „Wspólna Inicjatywa Architektoniczna" uzyskała certyfikat „Wrocław Bez Barier" oraz nagrodę "Najlepszy projekt społeczny roku".
Od dwóch lat jest wykładowcą na Uniwersytecie Wrocławskim na podyplomowych studiach "Rehamenager - specjalista ds. zarządzania rehabilitacją". W 2019 roku została powołana na stanowisko eksperta i brała udział w projekcie "Projektowanie Uniwersalne" w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie.
Ukończyła kursy: PNF w wodzie, kurs metody Halliwick, PNF dla nauczycieli, kurs Weroniki Sherborne.
Przez 10 lat była koordynatorką programu "Trzymaj się prosto" Wydziału Zdrowia Urzędu Miejskiego Wrocławia i prowadziła zajęcia korekcyjne w wodzie dla dzieci z zaburzeniami postawy ciała.
Ukończyła międzynarodowe studia (3 letnie) i zdobyła certyfikat nauczyciela terapii zajęciowej (ENOTHE); podczas studiów była stypendystką i specjalizowała się w tematyce autyzmu. Napisała książkę "Wybrane zagadnienia terapii zajęciowej w pediatrii". Jest współautorką Poradników: "Szczególne rodzicielstwo"; "(Nie)pełnosprawny turysta - wybrane zagadnienia teorii i praktyki turystyki społecznej". Jest również autorką i współautorką niemal 30 recenzowanych publikacji naukowych.
Prywatnie pasjonatka żeglarstwa i narciarstwa, szczęśliwa żona i mama nastoletniej córki Kai.
ul.Horbaczewskiego 24
54-130 Wrocław
rejestracja@potrafiepomoc.org.pl
+48 721 727 777
Inspektor Ochrony Danych:
Konrad Cioczek
adres e-mail: odo@potrafiepomoc.org.pl