włącz wersję strony dla czytników ekranów - pamiętaj poruszaj się po nagłówkach h1, h2
Przejdź do menu
Przejdź do sekcji kontakt
Czcionka
Przywróć oryginalny rozmiar tekstuzwiększ rozmiar tekstu
Kontrast
przywróć oryginalny kolor tekstu i tłaustaw żółty kolor tekstu na czarnym tlelogo żółte

Ku samodzielności - Adaś, uczestnik projektu "Interdyscyplinarna pomoc dla samodzielności".

Data publikacji wpisu: 7 lipca 2022
Poznajcie Adasia, uczestnika projektu Fundacji "Potrafię Pomóc" - Interdyscyplinarna Pomoc dla Samodzielności – współfinansowanego ze środków PFRON.

Adaś ma 3 latka i choruje na rzadki zespół Aicardiego-Goutièresa (AGS), który jest uwarunkowany genetycznie. Choroba jest zwyrodnieniowa i jest przyczyną niepełnosprawności ruchowej. Przed przystąpieniem do projektu Adaś wymagał wsparcia osoby dorosłej np. przy przemieszczaniu się. By ustać, potrzebował asysty rodzica - podtrzymywania bioder lub trzymania za ręce. Dlatego rodzice stale towarzyszyli chłopcu.

Mama Adasia:

"Naszym marzeniem jest zwiększenie samodzielności synka. Z tego powodu Adaś przystąpił do programu. W ramach projektu Adaś uczęszczał przez pół roku na bezpłatne zajęcia, które obejmowały:

  • zajęcia terapeutyczne metodą NDT Bobath,
  • zajęcia metodą Vojty,
  • zajęcia ze specjalistą integracji sensorycznej (terapia SI)
  • zestawy ćwiczeń z zakresu terapii ręki mającej na celu m.in. poprawę motoryki małej, koordynacji wzrokowo- ruchowej czy stabilizację mięśni ręki.

Warto też wspomnieć o miejscu prowadzenia zajęć. Centrum to placówka nowoczesna, dostosowana do potrzeb dziecka, dzięki czemu również i my - rodzice - mamy poczucie komfortu i bezpieczeństwa podczas wizyt i zajęć. Czas intensywnej, kompleksowej terapii Adasia, rewelacyjna praca i zaangażowanie specjalistów – kadry Centrum - zaprocentowała! Adaś bardzo się wzmocnił i rozwinął, otworzył się też na nowe zabawy oraz zaczął więcej mówić. Zobaczyliśmy również postępy w rozwoju motoryki dużej. W październiku Adaś zaczął chodzić z balkonikiem tylnym. Spełniło się jedno z jego marzeń!

  • Krok ku samodzielności to widok synka, kiedy samodzielnie podchodzi do półek sklepowych i sam wybiera, co chce kupić.
  • Krok ku samodzielności to radosny okrzyk Adasia „Ja biegam!” - już po miesiącu zajęć - w sytuacjach, kiedy na przykład szybko schodził z balkonikiem z klatki schodowej.

Projekt dał nam oraz naszemu synkowi coś więcej niż wsparcie. Dał nam nadzieję, z którą będziemy walczyć o dalszy rozwój Adasia oraz o jego samodzielność".

Kompleksowy program wsparcia obejmował

Poznaj pełną kadrę specjalistów Centrum

Zespół medyczny
Zespół terapeutyczny

O Projekcie

Interdyscyplinarna Pomoc dla Samodzielności - to jeden z kluczowych projektów realizowanych przez Fundację Potrafię Pomóc, współfinansowany ze środków PFRON. To regularne wsparcie terapeutyczne i psychologiczne dla 180 osób z orzeczeniami o niepełnosprawności. Pierwsza edycja była dla nas olbrzymim wyzwaniem logistycznym i koordynacyjnym, ale dającym też ogromną satysfakcję, bo mogliśmy bezpłatnie zaoferować to, co dziecku i dorosłemu z niepełnosprawnością jest niezbędne – badanie potrzeb i po ich ustaleniu – dostosowane wsparcie terapeutyczne i psychologiczne. Całkowity koszt realizacji projektu to 1 634 674,38 zł, a wkład własny Fundacji: 86 790,00 zł. Projekt trwał do marca 2022 roku. W toku realizacji jest 2 edycja angażująca naszą niezwykłą kadrę terapeutów.

Więcej informacji na temat projektu i warunków udziału
Interdyscyplinarna Pomoc dla Samodzielności

Centrum
Diagnostyczno-Terapeutyczne
Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego

ul.Horbaczewskiego 24
54-130 Wrocław
rejestracja@potrafiepomoc.org.pl
+48 721 727 777

Inspektor Ochrony Danych:
Konrad Cioczek
adres e-mail: odo@potrafiepomoc.org.pl

Centrum Diagnostyczno - Terapeutyczne Chorób Rzadkich 2020 © All rights reserved
Realizacja Strony – dariusz.tryniecki@gmail.com

Cookies - zasady używania

Strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o tym do czego ich używamy. Więcej

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram